Nesmurtinė komunikacija (NVC) kaip nauja bendravimo kultūra?

Sustiprinti bendruomenę galime kurdami tvirtesnį ryšį bei naują bendravimo kultūrą. Ryšio kūrimui bei bendravimo įgūdžiams puoselėti, mes pasitelkiame NVC (nesmurtinė komunikacija; Rosenberg, 2003) metodą, kuris padeda pažinti emocijas ir jausmus, įsivardinti savo bei atpažinti kito žmogaus poreikius. NVC daro prielaidą, kad jeigu bendrautume poreikių lygmenyje, išvengtume daugybės konfliktų, patyčių ir kitų nesusipratimų.
Drauge su komanda išvertėme ir įgarsinome legendinį psichologo Dr. Maršalo Rozenbergo seminarą lietuvių kalba, kurio 4 dalis galite rasti ČIA.
NVC metodo kūrėjas Maršalas Rozenbergas
Šio seminaro santrauką bei tai, kas yra NVC, galite rasti ČIA.

Hooper (2015) moksliniame darbe pateikiama tyrimų apie NVC metodo poveikį mokyklų bendruomenėms bei atskiriems jų nariams apžvalga pabrėžia, jog naudojant NVC mokyklose: pagerėjo tarpasmeniniai santykiai, padidėjo bendruomenės aktyvumas, sumažėjo konfliktų, sumažėjo agresyvaus ir smurtinio elgesio, užfiksuotas geresnis savo ir kito žmogaus emocijų pažinimas, išaugo bendradarbiavimas, empatija, pagarbos jausmas, pastebėtas teigiamas poveikis mokyklos kultūrai (Albe ir Gombert, 2012; Costetti, 2001; Hart and Göthlin, 2002; Jones, 2009; Little, 2008; Pedersen and Rasmussen, 2008; Savic, 1996).
Kaip dažnai mokykloje susėdate į ratą pasikalbėti?
Jeigu jus domina NVC ir norėtumėte praktiškai išbandyti mokinių/mokytojų/tėvų ar mišrioje grupėje, susisiekite su mumis:
info@svietimonuotykiai.lt
Švietimo nuotykių draugė, NVC praktikė Ieva Severinaitė ir Empatijos Magija.
Prisidėk prie mūsų misijos
Naujausi įrašai
Prenumeruok Naujienlaiškį*
*ir sulauk Švietimo nuotykių savo pašte
Prenumeruoti
VšĮ "Švietimo nuotykiai", į. k. 305421935
Mingailė Žemaitytė-Meldaikė
Tautvydas Meldaikis
info@svietimonuotykiai.lt
© Švietimo nuotykiai