Kokybiškas turinys vaikams ir ne tik

Vienas iš iššūkių su kuriuo susiduriame dirbdami mokyklose - kokybiško ir įtraukaus turinio užtikrinimas. Ar moksleiviui aktualus šiandien nagrinėjamas literatūros kūrinys? Ar jis turi galimybę pasiekti to kūrinio gelmę, pasisemti išminties, mėgautis procesu? Ar moksleivis, kuris mokomas dainuoti su fonograma ar imituoti poezijos grožį dirbtina kūno kalba, ugdo savo kultūrą, išsilavinimą? O gal atvirkščiai?
Šiandienos bendrojo lavinimo mokykloje dalykinių kompetencijų svarba užgožia minkštąsias kompetencijas, tokias kaip kritinis mąstymas, kūrybiškumas, emocinis intelektas. Nereikia priešinti šių dalykų, tačiau labai svarbu ieškoti formaliojo ir neformaliojo ugdymo jungčių. Patyriminis ugdymas, įtraukusis ugdymas, fenomenais grįstas ugdymas, integraciniai procesai - visa tai atveria daugybę galimybių ugdymo(si) procesuose. Kūrybiškumas bei besimokančiajam reikšmingas turinys tampa neatsiejama tokio mokymosi dalimi.
Demokratinės mokyklos vaikai pristato savo repo albumą
Todėl vienas iš mūsų tikslų - kurti ir skatinti, kad nuo mažų dienų vaikus pasiektų jiems aktualus ir kokybiškas turinys, kuris įkvėptų juos tyrinėti, pažinti ir ugdytų kūrybiškumą, emocinį intelektą, kritinį mąstymą, kultūrą bei viso gyvenimo mokymosi įgūdį.
Beribės galimybės ir horzontai
Kviečiame susipažinti su DŽIGBO! Apie "Džigbo" projektą.
Jeigu turite kūrybinių pasiūlymų, ieškote bendradarbiavimo ar investavimo galimybių, susisiekite:
tautvydas@svietimonuotykiai.lt
Prisidėk prie mūsų misijos
Naujausi įrašai
Prenumeruok Naujienlaiškį*
*ir sulauk Švietimo nuotykių savo pašte
Prenumeruoti
VšĮ "Švietimo nuotykiai", į. k. 305421935
Mingailė Žemaitytė-Meldaikė
Tautvydas Meldaikis
info@svietimonuotykiai.lt
© Švietimo nuotykiai