Geroji Lietuvos ir užsienio mokyklų patirtis

Projekto "Wade into Adventure" metu aplankėme ir pažinome 19 skirtingų mokyklų
Remiantis Geros mokyklos koncepcija (ŠMSM, 2015), akcentuojama, jog „kritinis, analitinis, kūrybinis mąstymas, gebėjimas spręsti problemas, iniciatyvumas, socialumas ir kiti – tampa vertingesni už atminties saugyklose sukauptą informaciją <...> laisvas žmogus laisvoje visuomenėje <...> mokykla, kaip besimokanti bendruomenė <...> mokymosi ir gyvenimo mokykloje susiliejimas <...> ugdymo turinys įdomus, provokuojantis, platus ir gilus, kuriantis iššūkius <...> aiški, vienijanti, įkvepianti vizija <...> kūrybiškumas ir valia veikti <...> mokykla pasitikima, ji veikia savarankiškai.“
Mūsų supratimu, Gera mokykla taip pat yra tokia, kuri prioretizuoja psichinę sveikatą ir rūpinasi, kad tiek mokytojams, tiek mokiniams, tiek administracijos nariams bei kitiems darbuotojams, mokykloje būtų gera dirbti bei mokytis. Tai nepaneigia žinių svarbos, netgi priešingai, suteikia joms prasmę. Lankydami įvairias, visapusiškai sėkmingas mokyklas Lietuvoje ir pasaulyje, pastebėjome, kad dažnai aukšti akademiniai rezultatai traktuojami kaip laimingos mokyklos pasekmė. Taip pat svarbu pridėti, kad mokykla negali būti Gera, jei ji nėra įtrauki, tai yra, tokia, kuri priima vaikų įvairovę, įskaitant jų vieną ar kitą (ne)galią (Jonas Ruškus). Daugelis Geros mokyklos koncepcijos šalininkų sutinka, jog šios koncepcijos esmė yra demokratinis ugdymas, kas numano ugdymo dalyvių partnerystę, lygiateisiškumą, tapatumo pripažinimą.
Svarstote, kokią mokyklą pasirinkti savo vaikui?
Norite geriau suprasti tam tikrų alternatyvių mokyklų veikimo principus
(pvz.,
Valdorfo (R. Štainerio); M. Montesori; Suzuki; progresyvių mokyklų; demokratinių mokyklų; laisvųjų mokyklų; virtualių mokyklų; įtraukių mokyklų; katalikiškų mokyklų, namų mokymo,
unshooling
ir t.t.)?
Galime pasidalinti gerąją Lietuvos ir užsienio mokyklų, skirtingų modelių patirtimi, nukreipti. 
Konsultuojame telefonu, virtualiose platformose (Zoom, Google meets, Messenger), rengiame pranešimus, dalyvaujame konferencijose, mokymuose.
Mūsų projekto "Wade into Adventure" metu lankytų mokyklų video galite rasti Youtube kanale: Švietimo nuotykiai, taip pat skiltyse FILMUKAI ir TEKSTAI.
Susisiekite:
info@svietimonuotykiai.lt
Prisidėk prie mūsų misijos
Naujausi įrašai
Prenumeruok Naujienlaiškį*
*ir sulauk Švietimo nuotykių savo pašte
Prenumeruoti
VšĮ "Švietimo nuotykiai", į. k. 305421935
Mingailė Žemaitytė-Meldaikė
Tautvydas Meldaikis
info@svietimonuotykiai.lt
© Švietimo nuotykiai