Neformalaus ugdymo programa 5-12kl. moksleiviams "ARKLYSTU"

Pavargsti nuo reikalavimų ir taisyklių?

Ilgiesi tikrumo ir galimybės būti savimi?

Nori geriau pažinti save, savo klasiokus, pasaulį?

Užsiėmimus vedame mes - Mingailė ir Tautvydas - švietimo nuotykių ieškotojai
Į vieną "Arklystu" žodžio pusę telpa visas arklys, jo veržlumas, greitis, ištvermė, ištikima tarnystė ir tiesiog - tautosakiška dangaus dovana žmogui. Kita šio žodžio pusė laiko rykštę - nuolatinę dvejonę ir abejonę, - “Aš nepakankamas. Kinkyk save. Kentėk”.
Japonų senovės meno filosofijoje reikšmė slypi “už”, o žmogaus, kaip kūrėjo, tikslas yra pašalinti tas eksterjero dalis, kurios atskleistų tai, kas slypi “už” arba viduje.
Galbūt moksleiviai jaučiasi ariantys beprasmybės vagą, nes mato vienintelį kūrimo būdą - krauti sluoksnį po sluoksnio ir taip sukrauti ant savęs kalną.
Kaip neprarasti kūrybiškumo ir drąsos pašalinti tas sluoksnių dalis, už kurių slypi savastis?
Mes džiaugiamės kurdami saugią erdvę, kurioj galim nusimesti balnus ir lėkti per prerijas su būriu to trokštančių jaunų žmonių. Vesti juos į slėnius ir leistis būti vedamiems. Dainuoti Simarono “Here I am” ir nevertinti nei vieno “This is me”.
"Jei būsi paruoštas tik teisingam keliui, nuolat vengsi klaidų ir net menkiausio nuokrypio, nesukursi nieko originalaus."
Prieš kurį laiką su gimnazistais susėdome į ratą. Ką tas ratas mums padovanojo?

SANTYKĮ

Kelionė po Lietuvos mokyklas su "Arklystu"
ARKLYSTU
  • Susitikimai yra savanoriški, todėl jeigu dalyvauti nenori - tau to daryti nereikia.
  • Remiamės lygiavertiškumo, demokratiškumo, konfidencialumo, empatiško bendravimo principais.
  • Mums nesvarbu kaip tu atrodai ar kokie tavo pažymiai. Žmogaus vertė nepriklauso nuo išorinių dalykų.
  • Mus įkvepia kelionės, kūryba, psichologija, muzika, vanduo, knygos, filmai, žaidimai, gyvūnai, gamta. O kas įkvepia tave? Ką veikdamas/a pamiršti apie visą likusį pasaulį?
  • Siekiam, kad jums šie susitikimai būdų įdomūs, artimi, tikri - tokie, kuriuose jums būtų gera ir prasminga dalyvauti.
DALYVAVUSIŲ SUSITIKIMUOSE ATSILIEPIMAI
"Jaučiausi lyg išsilaisvinęs, atsiskleidęs, pilnavertis." Nojus, 10kl.
"Pradėjau domėtis ir mąstyti kitaip, nuo to laiko skiriu daugiau laiko sau." Goda, 9kl.
"Tai būdavo kaip ramybės valandos visoje dienoje ar savaitėje. Manau, kad mokykloje reikėtų skirti laiko emocinei savijautai ir nenustumti jos į ,,kai bus laiko”. Buvo nuoširdu ir gera. Kalbėti, klausti, pasipasakoti, klausyti ir tiesiog būti." Ūla, 10kl.
"Man labiausiai patiko paprastas, bet kartu reikšmingas klausimas: kaip praėjo jūsų savaitė? Nors ir buvome tuo metu nepažįstami žmonės, jie leido mums pasijausti svarbiais žmonėmis. Mingailė su Tautvydu tapo mums kaip draugai." Einora, 9kl.
"Labai patiko, jog galėdavau būt atsipalaidavęs ir nereikėjo sukt galvos, kad pasakysiu kažką ne taip, visada būdavo galima aptart tas temas , kurių su kitais neaptariam, per visas valandas kiek dalyvavau, nebuvo nei vienos nuobodžios minutės." Adas, 10kl.
"Tokie užsiėmimai, pokalbiai yra tiesiog "mirtinai" reikalingi. Nes: vaikams trūksta informacijos, nuoširdžių atviru pokalbių, dėmesio." Daiva, mokytoja
"Šie susirinkimai labai pagelbėjo įsigilinti į save bei atrasti dalykus kurių nežinojau apie save. Šioje erdvėje jaučiausi saugi bei išklausyta. Taip pat būtų puiku jeigu Tautvydas mūsų mokykloje mokytų groti gitara!!" Melanija, 10kl.
"Galėjau atsikvėpti po sunkios dienos, išsikalbėti, pasijausti savimi, suprasti, kad kiekvieno savijauta yra svarbi. Esate vienas nuoširdžiausių žmonių, kuriuos sutikau gyvenime. Visi pokalbiai buvo be galo įdomūs ir manau, kad apie jus sužinoti turi kuo daugiau žmonių/mokinių." Adrija, 10kl.
"Projekto veiklas vedė Mingailė ir Tautvydas, kurie, mano manymu, yra be galo turtingi žmonės tiek savo dvasia, nusiteikimu ir optimizmu, bet ir savo žiniomis, patirtimi. Vaikams labai patiko, kad užsiėmimai vyksta laisva forma, niekas nėra įpareigotas "įšokti" į kostiumą ir pasitempus įdėmiai klausyti. Visa tai, ką jie duoda vaikams ateina iš širdies. Tos žinios yra pateikiamos paaugliams būdinga forma, todėl susitikimų metu pastebėjau, kad vaikai jaučiasi laisvi, noriai reiškia savo mintis ir jausmus. Kaip patys mokiniai teigė, po šių užsiėmimo praturtėjo jų akiratis ne tik žiniomis apie pasaulį, juos supančią aplinką, bet svarbiausia, jie pažino save, sugebėjo į save pažiūrėti iš šalies ir orientuoti save į veiklas, kurios jiems patinka. Mingailė su Tautvydu padėjo vaikams atskleisti savąjį aš ir pamatyti, kuo kiekvienas iš jų yra ypatingas. Manau jų gebėjimas padėti paaugliams atskleisti savąjį aš yra duotas gamtos. Tai nuostabūs švietimo žmonės, kurie neša su savimi labai gražias ir tikslingas idėjas, kurios padeda kurtis geresniam rytojui." Eglė, klasės auklėtoja
"Žinokit jūs tiek šviesos palikot ir mums taip reikėjo jūsų...prie viso to grožio jūsų santykis vienas į kitą, skleidžia didžiulę viltį. Ačiū." Jolita, klasės auklėtoja
Lietuvos socialinio verslo asociacija aplankė mus vieno iš "Arklystu" metu ir padovanojo šį filmuką:
KVIEČIAM Į NUOTYKĮ!
Pasibaigus Geros savijautos programai ir toliau tęsiame Arklystu užsiėmimus! Šiuo metu susitinkame su gimnazinėmis klasėmis.
Dėl daugiau info susisiekite:
info@svietimonuotykiai.lt
#arklystu #neformalusugdymas #projektai #santykis #gyvenimas
Prisidėk prie mūsų misijos
Naujausi įrašai
Prenumeruok Naujienlaiškį*
*ir sulauk Švietimo nuotykių savo pašte
Prenumeruoti
VšĮ "Švietimo nuotykiai", į. k. 305421935
Mingailė Žemaitytė-Meldaikė
Tautvydas Meldaikis
info@svietimonuotykiai.lt
© Švietimo nuotykiai