Neformalaus ugdymo programa 5-12kl. moksleiviams "ARKLYSTU?"

Pavargai nuo reikalavimų ir taisyklių?

Ilgiesi tikrumo ir galimybės būti savimi?

Nori geriau pažinti save, savo klasiokus, pasaulį?

Užsiėmimus vedame mes - Mingailė ir Tautvydas - švietimo nuotykių ieškotojai
Arklystu pramiegojęs pamoką?
Arklystu ieškodamas prasmės?
Arklystu, nodėdamas tik žaisti?
Arklystu pykdamas?
Arklystu nežinodamas visų atsakymų?
Arklystu norėdamas greičiau pabaigti mokyklą?
"Jei būsi paruoštas tik teisingam keliui, nuolat vengsi klaidų ir net menkiausio nuokrypio, nesukursi nieko originalaus."
Prieš kurį laiką su gimnazistais susėdome į ratą. Šįkart virtualų. Ką tas ratas mums padovanojo?
DALYVAVUSIŲ SUSITIKIMUOSE ATSILIEPIMAI
"Jaučiausi lyg išsilaisvinęs, atsiskleidęs, pilnavertis." Nojus, 10kl.
"Pradėjau domėtis ir mąstyti kitaip, nuo to laiko skiriu daugiau laiko sau." Goda, 9kl.
"Tai būdavo kaip ramybės valandos visoje dienoje ar savaitėje. Manau, kad mokykloje reikėtų skirti laiko emocinei savijautai ir nenustumti jos į ,,kai bus laiko”. Buvo nuoširdu ir gera. Kalbėti, klausti, pasipasakoti, klausyti ir tiesiog būti." Ūla, 10kl.
"Man labiausiai patiko paprastas, bet kartu reikšmingas klausimas: kaip praėjo jūsų savaitė? Nors ir buvome tuo metu nepažįstami žmonės, jie leido mums pasijausti svarbiais žmonėmis. Mingailė su Tautvydu tapo mums kaip draugai." Einora, 9kl.
"Labai patiko, jog galėdavau būt atsipalaidavęs ir nereikėjo sukt galvos, kad pasakysiu kažką ne taip, visada būdavo galima aptart tas temas , kurių su kitais neaptariam, per visas valandas kiek dalyvavau, nebuvo nei vienos nuobodžios minutės." Adas, 10
"Šie susirinkimai labai pagelbėjo įsigilinti į save bei atrasti dalykus kurių nežinojau apie save. Šioje erdvėje jaučiausi saugi bei išklausyta. Taip pat būtų puiku jeigu Tautvydas mūsų mokykloje mokytų groti gitara!!" Melanija, 10kl.
"Galėjau atsikvėpti po sunkios dienos, išsikalbėti, pasijausti savimi, suprasti, kad kiekvieno savijauta yra svarbi. Esate vienas nuoširdžiausių žmonių, kuriuos sutikau gyvenime. Visi pokalbiai buvo be galo įdomūs ir manau, kad apie jus sužinoti turi kuo daugiau žmonių/mokinių." Adrija, 10kl.
"Tokie užsiėmimai, pokalbiai yra tiesiog "mirtinai" reikalingi. Nes: vaikams trūksta informacijos, nuoširdžių atviru pokalbių, dėmesio." Daiva, mokytoja
"Mokymai man leido atsipalaiduoti, pailsėti nuo kasdieninės rutinos, pasijuokti, praleisti laiką neįsitempus, laisvai reikštis, išsakyti savo nuomonę, jausmus." Neda, 9kl.
"Mano mokiniai dalyvavo projekte "Pažink save ir kitus". Projekto veiklas vedė Mingailė ir Tautvydas, kurie, mano manymu, yra be galo turtingi žmonės tiek savo dvasia, nusiteikimu ir optimizmu, bet ir savo žiniomis, patirtimi.  Vaikams labai patiko, kad užsiėmimai vyksta laisva forma, niekas nėra įpareigotas "įšokti" į kostiumą ir pasitempus įdėmiai klausyti. Visa tai, ką jie duoda vaikams ateina iš širdies. Tos žinios yra pateikiamos paaugliams būdinga forma, todėl susitikimų metu pastebėjau, kad vaikai jaučiasi laisvi, noriai reiškia savo mintis ir jausmus. Kaip patys mokiniai teigė, po šių užsiėmimo praturtėjo jų akiratis ne tik žiniomis apie pasaulį, juos supančią aplinką, bet svarbiausia, jie pažino save, sugebėjo į save pažiūrėti iš šalies ir orientuoti save į veiklas, kurios jiems patinka. Mingailė su Tautvydu padėjo vaikams atskleisti savąjį aš ir pamatyti, kuo kiekvienas iš jų yra ypatingas. Manau jų gebėjimas padėti paaugliams atskleisti savąjį aš yra duotas gamtos. Tai nuostabūs švietimo žmonės, kurie neša su savimi labai gražias ir tikslingas idėjas, kurios padeda kurtis geresniam rytojui." Eglė, klasės auklėtoja
Nuostatos, kuriomis remiamės susitikimų metu:
  • Susitikimai yra savanoriški, todėl jeigu dalyvauti nenori - tau to daryti nereikia.
  • Dalyvaudamas nuosekliai turi galimybę sukurti ryšį ir užmegzti draugystę.
  • Vadovaujamės lygiavertiškumo principu, t.y., gerbiame vieni kitus, skirtingas nuomones, visi galime atnešti savo temą ar pasiūlyti veiklą.
  • Mums nesvarbu kaip tu atrodai ar kokie tavo pažymiai. Žmogaus vertė nepriklauso nuo išorinių dalykų.
  • Mus įkvepia: kelionės, kūryba, psichologija, filosofija, muzika, vanduo, knygos, filmai, žaidimai, gyvūnai. 
  • O kas įkvepia tave? Ką veikdamas/a pamiršti apie visą likusį pasaulį?
  • Siekiam, kad jums šie susitikimai būdų įdomūs, artimi, tikri - tokie, kuriuose jums būtų gera ir prasminga dalyvauti.
KVIEČIAM Į NUOTYKĮ!
Susitinkame ir nuotoliniu būdu. Dėl daugiau info susisiekite:
info@svietimonuotykiai.lt
#arklystu #neformalusugdymas #projektai #santykis #gyvenimas
Prisidėk prie mūsų misijos
Švietimo nuotykiai gyvuoja sutelktinio finansavimo - jūsų dėka.
Naujausi įrašai
Prenumeruok Naujienlaiškį*
*ir sulauk Švietimo nuotykių savo pašte
Prenumeruoti
VšĮ "Švietimo nuotykiai", į. k. 305421935
Mingailė Žemaitytė-Meldaikė
Tautvydas Meldaikis
info@svietimonuotykiai.lt
© Švietimo nuotykiai